Kaip nenusipirkti niekam tikusio prietaiso

Kaip nenusipirkti niekam tikusio prietaiso
Publikuota 2020-10-06 Skaitė 12764

Kaip atskirti originalų prietaisą nuo kinietiškos kopijos arba nenusipirkti bevardžio kinietiško stebuklo?

Labai dažnai į socialinių tinklų grupes arba tiesiai į mus kreipiasi žmonės, norėdami įsigyti metalo detektorių monetų paieškai, tačiau labai dažnai girdžiu vieną iš pageidavimų "iki 100Eur", tai dažniausiai įtakoja greita skelbimų peržiūra, kur net akys mirga nuo pasiūlymų pirkti metalo detektorius būtent iki 100Eur. Šiame straipsnyje trumpai sudėliosim akcentus kaip nenusipirkti pigaus pypsinčio plastiko šiukšlių krūvos ir laikysim, kad pagrindinis akcentas yra kaina.


  Taigi pirmiausia reikia atlikti nedidelius namų darbus - peržiūrėti žymiausius pasaulio gamintojus, jų nėra daug: Minelab, XP, Nokta/Makro, Garrett, Fisher, Teknetics, Rutus, C.Scope. Jeigu prietaiso nėra šiame sąraše, greičiausiai tai kinietiškas "brendas" arba labai mažai žinomas gamintojas, kas taip pat turi savo trūkumų (toli nuo Lietuvos, sunkesnė logistika, garantijos problemų sprendimas, palaikymas bendrai). Kada jau žinom gamintojų pavadinimus, sekantis etapas - nenusipirkti jau tų žinomų gamintojų prietaisų kopijos. Vizualiai atskirti net realius prietaisus yra gana sudėtinga, o internetiniuose puslapiuose dedamos originalių prietaisų nuotraukos. Kadangi kopijų kasdieną randasi vis naujų, nesiplėsim aiškinant kiekvieno niuansas, yra paprastesnis būdas nuo to apsisaugoti - susivesti į paieškos sistemą gamintojo pavadinimą ir platintojų sąraše pasirinkus Lietuvą parodys šalyje veikiančius distributorius (importuotojus) ir dilerius (pardavinėtojus), pirmosios rankos yra distributorius. Kad jums nereiktų vargintis, surašau visas nuorodas čia:


XP (Prancūzija): http://www.xpmetaldetectors.com/metal-detector/xp-metal-detectors-distributors/ 
Nokta/Makro (Turkija): https://www.noktadetectors.com/dealers/lithuania/
Minelab (Australija): https://www.minelab.com/eur/where-to-buy?search=dealer&geozone=273215&country=116&name=
Garrett (JAV): https://garrett.com/sport/where-to-buy/intl?field_country_intl_target_id=107
Fisher ir Teknetics (JAV): http://www.fisherlab.com/hobby/dealers.htm#Lithuania
Rutus (Lenkija): https://www.rutus.com.pl/en/page/37/distributors
C.Scope (Jungtinė karalystė): https://www.csmetaldetectors.com/contact-us/dealers

 

Niekada nespauskite ant skelbime pateikiamos nuorodos, nes jinai veda ten, kur nori pardavėjas, tai gali būti ir specialiai sukurtas klaidinantis puslapis, visada patys įsiveskite raktinius žodžius į paiešką, arba pasinaudokite aukščiau pateiktomis nuorodomis.

Nuorodose yra tiesioginiai arba netiesioginiai gamintojų atstovai ir nusipirkti kopiją šiose vietose praktiškai neįmanoma, nebent įsiūlytų pigesnę ir "geresnę" alternatyvą, bet reiktų vėl žiūrėti ar tai žinomas gamintojas iš sąrašo. Žinomi gamintojai saugo savo vardą, investuoja į naujas technologijas, laikosi kokybės standartų, todėl prietaisai gaminami atitinkantys savo kainą ir galimybes, tačiau suaugusiems skirti prietaisai prasideda maždaug nuo 240Eur, pigiau galima nusipirkti prietaisus, kuriuos dažniau naudos vaikai, bet galės pasinaudoti ir suaugę, o išskirtinai vaikams yra skirta linija 100-120Eur ribose (Nokta/Makro, kitų gamintojų prietaisai brangesni), tiesa, jie konstruktyviai net nepritaikyti suaugusiam žmogui. Viskas, kas yra pigiau 100Eur yra kopijos ir niekingų techninių rodiklių pypsinčios neaišku nuo ko ir kada dėžutės su kotu.
 
 Pagrindiniai kopijų ir prastos kokybės detektorių požymiai:

 •  Kaina iki 100Eur pilno ilgio detektoriams;
 •  Kaina iki 70Eur pinpointeriams, dažniausiai varijuoja ~20Eur (rankiniai, tikslios lokalizacijos prietaisai), dažniausias GP pointer, Garrett kopijos, SHRXY ir t.t...;
 •  Itin paslaugus pardavėjas, siūlantis pasirinkti iš kelių prietaisų veikiantį ir galimybę pasikeisti jei neveiks iš karto kitu;
 •  Dažnai pardavėjas - fizinis asmuo;
 •  Neišrašomi jokie pirkimo ir garantiniai dokumentai (elementari sąskaita - faktūra - jau garantija ir drąsiai galite skųsti vartotojų teisėms);
 •  Prietaisas be jokio gamintojo pavadinimo, dažnai būna 2 raidės ir 4 skaičių derinys;
 •  Itin plonas pilno ilgio aliuminio spalvos detektoriaus kotas, dažniausiai iki pat ritės (rimtų gamintojų paskutinė dalis - stiklo pluošto);
 • Patys pigiausi neturi net porankio - ranką, ties alkūne apkabinančio elemento, padedančio mojuoti
 •  Rodyklinis indikatorius (yra dar keletas ir žinomų gamintojų prietaisų, bet tai daugiau senos kartos specializuoti daiktai);
 •  Deklaruojamas nerealiai didelis radimo gylis (3 metrai - tai neįmanoma standartiniam prietaisui);
 •  Naudojami skambūs žodžiai - "Profesionalus", "ergonomiškas", "itin jautrus", "randa visus metalus" ir t.t...;
 •  Pagaminta Vokietijoje - šioje šalyje, kaip ir kaip būtų keista negaminami mėgėjiškai paieškai skirti detektoriai;
 •  Nuotolinės detekcijos pistoleto formos "detektoriai" su daug antenų, panašių į Wi-Fi maršrutizatorių;
 •  Pilno ilgio detektorių maitinimas - "Krona" tipo stačiakampės baterijos (žinomi gamintojai senokai atsisakė jų);
 •  Žema kaina arba akcija, kur kaina yra žemesnė nei 70% gamintojo rekomenduojamos kainos, net jei paveiksliukuose foto originialių gamintojų.

Vadovaudamiesi šia paprasta instrukcija, sutaupysite savo pinigus, nes kopijos ar kinietiško detektoriaus pirkimas yra 100% nuostolis, vargu ar atsiras dar kvailesnis, norintis jį iš jūsų pirkti, dažniausiai net tokios galimybės nebelieka, nes jis paprasčiausiai net neveikia korektiškai arba sulūžta pirmomis dienomis. 

 Jei labai striuka su finansais, šiek tiek rizikuojant, galima pirkti naudotą prietaisą, geriau su dar likusia garantija. Tikėtina, jis nebus blizgantis ir toks gražus, bet savo darbą padarys ne blogiau už naują.

Jei atidžiai patikrinote nuorodas, turbūt pastebėjote, kad Tesora atstovauja apie 90% visų žinomiausių gamintojų, esam ne garažas, ne rūsys, esam realių fizinių parduotuvių tinklas Lietuvoje. Nepardavinėjam paveiksliukų internete. Komandoje dirba kvalifikuoti specialistai, registruotos prekybinės vietos yra patogiose jums vietose su puikiu susisiekimu ir lokacija, mūsų asortimente nėra nei vieno kinietiško detektoriaus (SHRXY, MDxxx GPpointer, MD.... ir t.t.).

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2020-10-14
Susidomėjai šiuo nuostabiu hobiu? Esi visiškai pasimetęs tarp daugybės modelių ir kainų? Nerandi rei...
2021-04-22
Prieš bet kokias paieškas aš visada pasitikrinu ar teritorija nėra saugoma KPD puslapyje: https://kv...