Nokta|Makro Anfibio - tvirtiems žmonėms!

Nokta|Makro Anfibio - tvirtiems žmonėms!
Publikuota 2019-07-08 Skaitė 3734

Dabar kai visi jau pasibandė naujuosius Simplex reikia prisiminti kad Nokta|Makro gamina ir kitus detektorius kurie yra skirti pažengusiems ieškotojams. Todėl pabandysiu papasakoti kaip man sekėsi bendrauti su vyresniuoju  Simplex'o broliu Anfibio (ir šiek tiek apie Kruzerį).

 

Surinkimas ir konstrukcija

 

Detektorius sunkesnis nei Simplex ar MMK ir sveria 1,7 kg, o tai brolyčiai, dienos pabaigoje jau tampa per sunku. O gal tai tik išpaikimas po visokių Deus‘ų ir Equinox‘ų su karbono kotais. Ergonomika - nebloga, bet jei plaštaka mažesnė nei mano "lapcia" bus kiek nepatogu, nes rankena man pasirodė kiek storesnė, lyginant su MMK. Nežinau ar dešiniarankiams bus patogus PP mygtukas. Transportavimas patogesnis dėl susineriančios štangos konstrukcijos. Iš dėžės surinktas tvirtai, jokio laisvumo nesijaučia.

 

Paieškos režimus bandžiau tuos kurie skiriasi nuo MMK, kuris man jau yra įprastas. Nauji režimai – 5TONE, 99TONE ir CACHE (prisipažinsiu, su pastaruoju žaidžiau trumpai) Gylis vs. atskyrimas tiesiogiai priklauso nuo GAIN'o, iki 88/89 diskriminaciniai režimai yra labai greiti, bet kenčia gylis. GAIN 90+ gylis pastebimai didėja, bet ties taikiniu reikia mosuoti lėčiau norint rasti konkrečią vietą tarp šiukšlių. Plius didėja "trikdžių/fantomų/foninis" garsas. Įpratimo reikalas, bet taip galima pagauti smulkius, giliai esančius signalus.

 

Režimas 5TONE, labai panašus į MMK 4TONE, tik papildytas dar vienu garso "tonu". Gilus ir greitas net GAIN esant 90+. Greitis dingsta ties 95-96. Gamykliškai tonų grupės suskirstytos labai gerai, todėl tonų kaitalioti nesinori.

 

Režimas 99TONE. Polifoninis režimas. Va čia tai toks "ant mėgėjo" ... Tiems kas nepratę prie MMK įgarsinimo bus tikrai neįprasta. Kiekvienas VDI skaičius turi savo garsinį toną, todėl jei anksčiau sakė kad turkų MD kvaksi kaip varlės, tai dabar jis dar ir loja. Ne toks gilus kaip, 2/4/5TONE režimai, bet toks įspūdis kad gilesnis nei 3TONE režimas esantis MMK ir Anfibio, kurie yra skirti užterštoms vietoms.

 

Kas patiko - tai ritė AF28. Ji labai informatyvi, buvo gal tik porą kartų kai "prakasiau" taikinį, su standartine MMK rite irgi pasitaiko, nors su ja esu daugiau susidraugavęs.

 

Testavimo metu bagažinėje gulėjo ir mano MMK, todėl dar būtų smagiau pabandžiau pasižaisti su įvairiomis ričių ir MD kombinacijomis. Ir štai kas gavosi:

 

MMK + AF28 (standartinė Anfibio ritė).

 

Režimai Gen/4Tone/Deep, 19kHz, Gain 70-90, likę nustatymai padaryti gamykliniai

Išguldyta pieva. Jei sakyti atvirai, šitas derinys man nelabai patiko, visi kasami signalai kažkokie išplaukę. Monetos, kaip visada aiškiai ir gražiai, bet jei koks dirbinys (net ta pati saga ar gilzė) - signalas išplaukęs, Gylis - padorus. Bet garsas kažkoks "apkramtytas", turi versti žemę ir tik tada būna aiškiau kad per daiktas. Ta pati išguldyta pieva su Anfibio ir AF28 - jokių priekaištų. Stabiliai, gražiai. Signalai aiškūs

 

Ganykla. Nekastas laukas su dideliu juodo metalo kiekiu. Laukas tikrai geras ir potencialus. Prikasiau geležies, aliuminių puodų ir konservų skardinių. Toks vaizdas kad MMK apanka nuo viso to gėrio kuris po žeme. Kad ir kiek bandai pagauti taikinį, jis plaukia. Gal taip ir turėtų būti, ritės diametras pakankamai didelis. "nu bet ne tiek"

 

Arimas. Kolegų mėgstamas laukas, labai smarkiai mėgstamas. Ant arimo situacija su šituo deriniu gal kiek geresnė, net ir po kolegų vis dar galima kažką rasti. Bet ir čia signalai daugiau ar mažiau "plaukia". Monetiniai signalai normaliai, aiškiai kasami

 

KR24

Visuose laukuose ir situacijose ritė KR24 tiek su MMK, tiek su Anfibio dirbo gerai, šituose deriniuose priekaištų nėra. Signalai aiškūs, tikslūs. Gylis kenčia labai nežymiai. Mano nuomone, tai smagiausia turkų ritė, kuri gerai veikia sausumoje ir vandenyje.

 

Dėl signalų skambesio.

Kažkas iš auditorijos klausė, ar reikia grįžti prie signalo, ar jis būna aiškus. Jei darai mostą ir iš inercijos jį prašoki, žinoma kad grįžti. Kitas reikalas, kai signalas nėra aiškus/plaukiojantis, kuris pasigirsta, bet nebūna ryškiai išreikštas. Tada reikia "perklausyti", dažniausiai tokiu atveju išlenda nuolaužos arba neaiškūs ir netaisyklingos formos spalvoto metalo gabaliukai, juodo metalo žiedo formos dirbiniai.

Kitas reikalas yra su švininėmis plombomis, signalas jų geras ir jei eini su 2TONE, viskas būna aišku, garsas aiškus, kasamas, bet jei 3/4/5 arba Anfibio atveju 99TONE tonų - gama gali kiek trikdyti. Su MMK plombų VDI šokinėja visam diapazone, bet nenusileidžia mažiau 20 ir nešoka aukščiau kaip 80, dažniausiai blaškosi per 20-30 punktų. Tokius signalus reikia perklausyti ir kryžiuoti mostus.

Monetiniai signalas labai aiškūs. Net ir su pirmą kartą paimtu prietaisu gali pasakyti kad apačioje yra moneta. Perklausymas reikalingas tik kryžiuojant kai lokalizuoji tikslią vietą

 

Apibendrinant

 

Dar vienas dalykas kas dėl Anfibio ergonomikos, bent jau man. Toks vaizdas kad MD šiek tiek ilgio trūksta. Mano ūgis 180, ir kartais atrodo kad vos ilgesnis galėtų būti kad normaliai mojuoti galėčiau, bet čia matyt mano mojavimo specifika. Ant MMK rėmo AF28 per sunki ir galas sveriasi į priekį. Bet gal įprasti reikia. Anfibio ir KR24 kita situacija, čia jau priekis per lengvas. Realiai jei ant MK rėmo uždėjus Anfibio protą ir KR24 ritę gautume „šiukšlynų karalių“ ;)

 

Per kelis išėjimus su Anfibio galima susidraugauti, ypač jei buvo patirties su Nokta|Makro detektoriais. Rankoje Anfibio „guli patogiai“, bet svoris dienos pabaigai ima erzinti. Detektorius gilus ir greitas, metalų atskyrimas puikus. „Iš dėžės“ MD yra puikus gaminys, su belaidėmis ausinėmis komplekte ir integruotu Li-Po akumuliatoriumi, o kur dar atsparumas vandeniui. Ritė AF28 tiksli, „prakasti“ pro šalį po poros iškastų signalų nebereikės. Taip kad kočiojam raumenis ir pirmyn.

Rašyti komentarą
Susijusios prekės
  Komplektacija: 1x LuxPremium LED žibintuvėlis SL 400 AF su jutikliu (400lm, įskaitant l..
€4300
503