Baterijos ar akumuliatoriai

Baterijos ar akumuliatoriai

Metalo detektoriai, kaip ir bet kokie elektroniniai prietaisai naudoja vienokį ar kitokį maitinimo šaltinį. Įsigyjant metalo detektorių komplekte gali būti įvairių tipų baterijos, kai kurie pigesnieji ieškikliai neturi komplekte jokių baterijų, paprastai brangesnieji gali turėti ir akumuliatorius. Taigi kas geriau - baterijos ar akumuliatoriai ir kada ir kokius maitinimo šaltinius rinktis?

Dauguma metalo detektorių naudoja AA tipo baterijas, liaudyje vadinamas "pirštukais", tai labai plačiau naudojamos baterijos ir jų įsigyti nesunku net atokiausiose Lietuvos vietose, taigi didelės bėdos nebus, jei paieškų vidury baterijos bus išeikvotos, aišku teks nukeliauti iki civilizacijos ir įsigyti baterijas, bet diena visiškai sugadinta nebus. Visi gamintojai rekomenduoja naudoti Alkaline tipo (Zn/MnO2), tai mangano ir cinko dioksido baterijas. Šios baterijos, lyginant su pigesnėmis, turi daugiau "energijos" ir gali būti saugomos nepanaudotos ilgesnį laiką. Lietuvoje paplitę keletas gamintojų - Energizer, Duracell, GP, Varta, aišku galima surasti ir daugybę kitų, tai nėra labai brangus pirkinys, galite eksperimentuoti ir atrasti sau tinkamiausią. Naudojant normaliomis sąlygomis Alkaline tipo baterijos linkę rečiau ištekėti (tai aktualu paliekant baterijas ilgesnį laiką detektoriuje). Rekomenduoju rinktis baterijas, kurios gali atidavinėti didesnę srovę, nes kai kuriems detektoriams tai gali įtakoti net maksimalų gylį. Jei vis tik naudosite pigesnes zinko-anglies arba cinko-chlorido baterijas nepamirškite jų išimti, jei jos išeikvotos arba jei nenaudosite prietaiso ilgesnį laiką.

    Anksčiau daugiau metalo detektorių, dabar vos keletas vis dar naudoja "Krona" tipo stačiakampes baterijas, jos gana brangios lyginant su AA tipo baterijomis, taigi ekspoalatacija su tokiomis baterijomis brangesnė.

    Ni-Mh tipo akumuliatoriai naudojami brangesniuose metalo detektoriuose, kartais parduodami kaip "PRO" paketo opcija, tai įvairių formų akumuliatoriai, kurių viduje yra nuosekliai sujungtos akumuliatorių celės. Šie akumuliatoriai ilgokai kraunasi, bet neturi tokio didelio "atminties efekto" kaip senesnieji Ni-Cd akumuliatoriai. Ni-Mh akumuliatorius taip pat galima naudoti ir daugumoje metalo detektorių, kurie naudoja AA tipo baterijas, nes dydis ir forma identiški, tik reikia nepamiršti, kad baterijų įtampa yra 1,5V, o akumuliatorių (daugumos) 1,2V. Jei akumuliatorius įsigijote atskirai, pasirūpinkite ir krovikliu, kurių galima rasti ir labai pigių ir keletą kartų brangesnių. Paprastai kaina priklauso nuo maksimalios krovimo srovės - metalo detektoriams rekomenduoju naudoti ne mažiau kaip 2100mAh akumuliatorius, tai ir kroviklis turi krauti atitinkama srove, labai ūkiškai skaičiuojant krovimo srovė turėtų būti 1/10 nuo akumuliatorių talpos, taigi minėtiems akumuliatoriams reikės ne mažiau 210mA srovę atiduodančio kroviklio, jei krovimo srovė mažesnė, krovimo laikas ilgėja, dažnai akumuliatoriai neįkraunami, kas trumpina ne tik jų darbo trukmę, bet ir eksploatacijos amžių. Antras svarbus punktas - krovimo kontrolė, brangesnie krovikliai tikrina kievieną akumuliatorių, matuoja jo krovimo srovę, informuoja, jei akumuliatorius sugedęs, brangesnieji krovikliai turi net temperatūros kontolę. Taip pat brangesniuose krovikliuose būna ir greito krovimo funkcija. Jei jūsų metalo detektorius naudoja tik 4 AA tipo akumuliatorius - kroviklį surasti labai nesunku, jei akumuliatoriai 6 arba 8 teks rimčiau paieškoti, taupant galima krauti 2 x 4 vietų krovikliais.

    Jei vis tik sugalvojote, kad nebenorite mėtyti pinigų "kronoms" - taip pat galite jas pakeisti akumuliatoriais, bet būkite atsargūs, kai kurie metalo detektoriai dirba nekorektiškai, išsijunginėja, tai ypač būdinga Fischer detektoriams.

    Ličio akumuliatoriai naudojami išskirtinai retai ir tik gamykliniuose sprendimuose, tai labai greitai įkraunami, labai mažai vietos užimantys ir lengvi akumuliatoriai, bet jie reikalauja ir atitinkamo elgesio, paprastai jie būna metalo detektorių viduje kartu su krovimo valdikliais, kurie matuoja laiką, temperatūrą, įkrovos lygį ir išsikrovimą. Jūsų taip pat galite įsigyti ličio akumuliatorius, bet jie santykinai brangūs, o krovikliai dar brangesni.

Taigi priėjome prie esminio klausimo - ar įsigyti prietaisą su baterijomis ar vis tik prikti brangesnį metalo detektorių su akumuliatoriais arba investuoti į akumuliatorius pačiam.

   Pirmiausia reikėtų sau užduoti klausimą - kiek laiko praleisite su metalo detektoriumi? Jei susiruošite į paieškas kartą ar du per mėnesį, jums tikrai pakaks baterijų, jei ieškojimas yra darbas ir ieškoma labai dažnai, tada verta naudoti akumuliatorius. Kada jie atsipirks? Paskaičiuokime. Kaip pavyzdį imkime daugumai žinomą Garrett Ace 250, kuris parduodamas kartu su 4xAA baterijomis. Tokios baterijos kainuoja apie 0,87Eur, 4vnt kainuos 0,87x4=3,48Eur. Šiam prietaisui kokybiškų baterijų užteks maždaug 3 normalių dienų paieškoms, vadinasi diena jums kainuos 1,16Eur (skaičiuojant tik baterijas).  Analogiškai akumuliatoriai kainuoja apie 2,8Eur/vnt, nepamirštam kroviklio - paprastesnis kainuos apie 10Eur, taigi sumoje akumuliatorius komplektas kainuos  (2,8x4)+10=21,2Eur už šią sumą galima su baterijomis vaikščioti 18,28 dienos.  Jei paieškoms skiriate 2 dienas per mėnesį, akumuliatorių komplektas atsipirks po daugiau nei 9 mėnesių, neskaičiuojant suvartotos elektros krovimui. Kadangi paieškos vyksta geriausiu atveju pusę metų, akumuliatoriai susilygins su baterijomis po 1,5 metų. Per tą laiką akumuliatorius reikės prižiūrėti - įkrauti, saugoti ir t.t....  Taip pat baterijas galima pasikeisti lauko sąlygomis, akumuliatoriai turi būti pakrauti namuose. Be abejo, jei akumuliatorius galite naudoti ir kitiems prietaisams, šis skaičiavimas netinka. Kitiems prietaisams skaičiavimai skirsis, nes pavyzdžiui senasis Minelab Explorer 8AA akumuliatorius išeikvoja per 1,5 paieškos, taigi šiuo atveju akumuliatoriai atsipirks gerokai greičiau.

    Jei perkate prietaisą jau su Ni-Mh arba ličio akumuliatoriumi, nepamirškite jo prižiūrėti, teisingai prižiūrimi akumuliatoriai gali ištarnauti apie 1000 ciklų, ličio akumuliatorių negalima laikyti minusinėje temperatūroje.

Tesora parašyta Tesora


Susijusios su straipsniu prekės

GARRETT ACE 250

GARRETT ACE 250

Garrett Ace 250Gerai žinomas, nes labai seniai gaminamas pradedančiųjų metalo detektorius.  &..

260.00€ Be mokesčių: 214.88€

Garrett AT PRO international

Garrett AT PRO international

Aukštadažnis Garrett detektorius - AT PRO internationalOriginalus, pagamintas JAV detektorius, tin..

680.00€ Be mokesčių: 561.98€

Garrett AT GOLD

Garrett AT GOLD

Garrett AT GOLD Detektoriaus valdymas turi panašumų į savo mažąjį brolį Ace250 ,taigi yra nesunkiai..

790.00€ Be mokesčių: 652.89€

GARRETT EUROACE

GARRETT EUROACE

Euroace - Ace 250 atnaujintas modelis , pritaikytas Europos rinkai. Matavimo vienetai -..

370.00€ Be mokesčių: 305.79€

Minelab X Terra 705 su 10.5"  7.5kHz DD rite

Minelab X Terra 705 su 10.5" 7.5kHz DD rite

Originalus prietaisas iš oficalaus atstovo - ne Kinija!Daugiausiai funkcijų turintis ir be abejo pra..

515.00€ 595.00€ Be mokesčių: 425.62€

..

0.00€ Be mokesčių: 0.00€

Susiję straipsniai

Garrett Ace 250 apžvalga

Populiariausio pradedančiųjų metalo ieškiklio apžvalga.

3 šio straipsnio komentarai - žiūrėti komentarus
Kokį metalo detektorių rinktis?
Kiekvienas, susidomėjęs metalų paieškos hobiu užduoda sau tokį klausimą - "kokį detektorių pasirinkti?"Tai normalus klausimas renkantis bet kokią prekę. Gyvename išmaniųjų technologijų laikais, taigi google - visagalis, imate kompiuterį ir manote, kad po pusvalandžio naršymo tiksliai žinosite ko jums reikia. Deja, po pusvalandžio ar net po kelių valandų ar net savaičių naršymo šis klausimas pasidaro dar neaiškesnis, nes puslapiai mirga negirdėtais terminais, ieškikliai kainuoja nuo vos kelių šimtų iki keliolikos ar net keliasdešimt tūkstančių dolerių.  Taigi, kaip lengviau išsirinkti sau ..
1 šio straipsnio komentarai - žiūrėti komentarus

1 Komentarai "Baterijos ar akumuliatoriai"

Mindaugas 27.07.2015
http://www.rechargebatteryguide.com/batteries/i-require-1-5v-battery-but-rechargeable-batteries-are-1-2v Apie 1,2v ir 1,5v baterijas (pirmas googles rezultatas.) Atsakyti į šį komentarą
Rodoma nuo 1 iki 1 iš 1 (1 puslapių)

Rašyti komentarą

Jūsų vardas:
 
Prašome įvesti žemiau esantį kodą:
 
Jūsų komentaras:
Pastaba: HTML is not translated!