Metalo detektoriai - metalų atpažinimas. Mitai ir tikrovė

Metalo detektoriai - metalų atpažinimas. Mitai ir tikrovė

Metalo detektorių istorija

nėra labai sena - jinai prasidėjo nuo antrojo pasaulinio karo, kada šie prietaisai buvo naudojami sprogmenų aptikimui, o po karo pradėti naudoti ieškoti užkastų ar pamestų vertingų daiktų paieškai.

    Primityviausi prietaisai negalėjo nustatyti koks metalas guli žemėje, jam ir nebuvo keliami tokie reikalavimai, pagrindinė paskirtis buvo surasti didelį metalinį objektą - žemėje užkastą sprogmenį. Dėl tokios paprastos užduoties ir tokios pat nesudėtingos konstrukcijos pirmieji metalo detektoriai buvo ne tik paprastos konstrukcijos, bet ir pigūs, kas labai svarbu vykstant karui. Vėliau,  sprogmenyse mažėjant metalinių detalių atsirado poreikis sudėtingesniems prietaisams, kurie gali registruoti vien spyruoklę sprogdiklyje, bet tai specifinė, ne laisvalaikio detektorių tema, laisvalaikiui skirti metalo detektoriai bėgant laikui sudėtingėjo, išsiskyrė kelios lygiagrečios kryptis.

Giluminiai metalo detektoriai, kurie, nors kai kurių gamintojų deklaruojami kaip skiriantys metalus, bet realiai neturintys jokio nuspėjamo metalo atpažinimo, bet jie geba surasti metalinius objektus iki keleto metrų gylyje

VLF tipo paviršiniai metalo ieškikliai turi  metalo atpažinimo funkciją, bet su tam tikromis išlygomis (priklauso nuo gylio, formos, dirvožemio mineralizacijos),

Aukso grynuolių paieškos detektoriai, kurie gali surasti net miniatiūrines aukso grynuolių kruopeles, čia metalų atpažinimas nereikalingas, svarbu, kad detektorius galėtų pasiekti maksimaliai didžiausią gylį auksui itin sunkiuose dirvožemiuose ir gebėtų rasti pačias mažiausias kruopeles,

Saugos detektoriai (arkiniai ir fizinės apžiūros),  skirti nepraleisti pavojingų metalinių daiktų į saugomą teritoriją, čia taip pat metalų atpažinimas nereikalingas.

    Dažnai nepatyrę ieškotojai arba žmonės, dar neturėję metalo ieškiklio, klaidingai mano, kad mėgėjiški metalo detektoriai gali nustatyti koks metalas yra surastas. Realiai metalo detektoriaus parodymai priklauso nuo surasto daikto dydžio ir magnetinio laidumo, ieškiklis rodo abiejų šių dydžių santykį. Žiūrint į magnetinio laidumo skalę kairiausiai (kai kuriuose ieškikliuose su minuso ženklu, kituose - nuo nulio) yra geležis, šalia yra auksas, toliau nikelis, švinas, skalės pabaigoje aliuminis, varis ir pačiame pakraštyje sidabras, retais atvejais už sidabro pasirodo "karštieji akmenys" (hot rocks), tai ne metalai, bet akmenys, turintys mineralų ir detektorius juos registruoja.  Jei metalo ieškiklio parodymai būtų įtakojami tik magnetinio laidumo, turėtume tikrą metalų atpažinimą, deja atpažinimui didelę įtaką daro kokio dydžio yra radinys. Žiūrint į tą pačia magnetinio laidumo skalę matome, kad tokio paties metalo, bet skirtingo dydžio radiniai rodomi skirtingai: jei radinys mažas, parodymas slenkasi link geležies, jei didelis - keliauja sidabro link. Dar nepamirškime grunto, kuris yra ne kas kitas, o mineralų rinkinys, priklausomai nuo grunto, parodymai vėl gali stumtis į kairę arba į dešinę. Taigi rezultate gauname, kad esant "lengvam" (turinčiam mažai mineralų, rūdos, druskų) gruntui ir jei daiktas yra monetos dydžio ir negiliai, galima tikėtis pakankamai tikslių parodymų, tačiau gilesni, sudėtingesnių formų arba gulintys "sunkiuose" gruntuose radiniai registruojami gana netiksliai. Gamintojai tobulina metalų diskriminaciją įvairiais būdais (skirtingas signalo dažnis, impulsų sekos, greiti filtrai, ričių formos ir t.t...). bet realiomis sąlygomis metalo detektoriai vis dar negali tiksliai nustatyti metalo tipo, taigi juose tiksliai neveikia ir metalų diskriminacija.
Tesora parašyta Tesora


Susijusios su straipsniu prekės

GARRETT ACE 250

GARRETT ACE 250

Garrett Ace 250Gerai žinomas, nes labai seniai gaminamas pradedančiųjų metalo detektorius.  &..

260.00€ Be mokesčių: 214.88€

Susiję straipsniai

Kokį metalo detektorių rinktis?
Kiekvienas, susidomėjęs metalų paieškos hobiu užduoda sau tokį klausimą - "kokį detektorių pasirinkti?"Tai normalus klausimas renkantis bet kokią prekę. Gyvename išmaniųjų technologijų laikais, taigi google - visagalis, imate kompiuterį ir manote, kad po pusvalandžio naršymo tiksliai žinosite ko jums reikia. Deja, po pusvalandžio ar net po kelių valandų ar net savaičių naršymo šis klausimas pasidaro dar neaiškesnis, nes puslapiai mirga negirdėtais terminais, ieškikliai kainuoja nuo vos kelių šimtų iki keliolikos ar net keliasdešimt tūkstančių dolerių.  Taigi, kaip lengviau išsirinkti sau ..
1 šio straipsnio komentarai - žiūrėti komentarus

0 Komentarai "Metalo detektoriai - metalų atpažinimas. Mitai ir tikrovė"

Rašyti komentarą

Jūsų vardas:
 
Prašome įvesti žemiau esantį kodą:
 
Jūsų komentaras:
Pastaba: HTML is not translated!