Garrett Ace 250 apžvalga

Garrett Ace 250 apžvalga

Manau dauguma metalo ieškotojų entuziastų pritars man ir sutiks, kad teisingiausia metalo detektorių apžvalgą pradėti nuo legendinio, daugumos vadinamo naujokų, bet ir rimtų ieškotojų naudojamo

Garrett Ace 250

. Turbūt senukas Charles Garrett net nesapnavo, kad šis, iš pažiūros paprastas iššaukiančios geltonos su juoda spalvos detektorius taps tokiu populiariu ir bus gaminamas tiek metų.

    Ace 250 istorija prasidėjo 2004 metais. Pirmiausia buvo išleistas Ace 150 - žemesnės klasės, turintis mažiau nustatymų detektorius, Ace 250 atsirado tais pačiais metais. Abu ieškikliai, kaip ir dabar turėjo gerą galimybių ir kainos santykį, tuo metu šie prietaisai buvo visu 100$ pigesni, nei konkurentų siūlomi detektoriai. Abu šie detektoriai pakeitė iki tol buvusią Treasure Ace seriją. Ankstesnės serijos ieškikliai buvo žalios spalvos, naujieji gavo gan iššaukiančias spalvas - juodas rėmas ir geltonos spalvos plastikinės detalės. Šios spalvos iki šiol išlieka diskusijų objektų, nemaža dalis ieškotojų mielai pirktų žalios spalvos detektorius, teko matyti ir perdažytų šio modelio prietaisų.

 Detektoriaus konstrukcija yra labai paprasta - klasikinis "S" formos rėmas, kuris yra tikrai tvirtas, tačiau neturi rėmo užspaudimo mechanizmo, dėl šios priežasties paieškų metu detektoriaus rėmas turi laisvumo, "tabaluojasi", energingiau dirbant didesniu jautrumu kartais girdisi klaidingi signalai, bet tai yra tikrai mažos kainos pasėkmė ir už tai galime šiuos mažus trūkumus ir atleisti. Alkūnė laikosi taip pat geltoname porankyje, kurio vietą galima keisti, yra 3 pozicijos, paprastai dauguma ieškotojų net nežino, kad tokia galimybė yra. Kadangi porankis plastikinis, griūvant jį galima sulaužyti, bet normalių paieškų metu tai praktiškai nelūžtanti detalė. Apatinio rėmo antgalyje įstatomos guminės tarpinės su 3 skylutėmis laikikliui, jos įsistato tikrai tvirtai ir lauko sąlygomis pamesti praktiškai neįmanoma. Ritė tvirtinama storu varžtu, kuris, be abejo, taip pat yra plastikinis ir persistengus galima nusukti sriegį, bet tai išimtis, dažniau pasitaikanti mažiau patyrusiems ieškotojams, normaliomis sąlygomis vieno varžto užtenka visam šio metalo ieškiklio gyvenimui. Standartinė ritė yra maža - vos 6.5" x 9" (16x22cm), manote per maža? Ne - tai nėra super sudėtingos elektronikos prietaisas ir maža ritė leidžia lengviau susidoroti su grunto signalais ir diskriminacija, be to ši ritė leidžia pasiekti gana įspūdingus gylius monetoms normaliomis sąlygomis ir smulkiems papuošalams, būtent dėl savo mažo dydžio, ne visada didesnė ritė yra geresnė, tiesa maksimalus gylis yra vos 1m, o 70cm ketinį šulinio dangtį prietaisas registruoja iš 50cm atstumo, todėl, jei planuojate ieškoti metalo laužo - šis prietaisas ne jums. Komplekte standartiškai nėra ritės apsaugos, bet nepagailėkite šiek tiek pinigų ir įsigykite ją - apsauga ne tik saugo ritę, kuri santykinai kainuoja nemažus pinigus, bet ir ritei suteikia papildomo tvirtumo, o tai sumažina ir klaidingų signalų skaičių. Gana dažnai Garrett ritės apsaugą prideda kaip dovaną. Pats elektronikos blokas pritvirtintas viršutinėje "S" rėmo dalyje ir jo ekranas puikiai matomas ieškotojui. Ritės kabelis apvyniojamas apie rėmą ir įjungiamas į elektronikos bloką, užtvirtinant apsaugine veržle. Jungtis gana tvirta, bet, kaip ir bet kokioje technikoje, jei nėra didelio reikalo, geriau jungčių neatjunginėti, nes esu matęs ir išdilusių lizdų, tiesa prietaisai buvo tikrai intensyviai naudojami. Ausinės jungiasi storu 6.35mm "Big jack" kištuku. Jei yra galimybė, patartina įsigyti ausines su 90 laipsnių lenktu kištuku, taip kabelis mažiau laužiamas ir ilgiau nenulūžta, taip pat patartina pirkti ausines su į spyruoklę susuktu laidu, taip kabelis mažiau kimba už kliūčių ir beveik nelieka šansų jį nukirsti kastuvu (juokinga, bet tai gana dažnas reiškinys). Naudojantis ausinėmis taupoma baterijų energija, taip pat prietaisas necypia per visą mišką, kas yra nemaža problema, nes vidinis Ace 250 garsiakalbis skleidžia gana stiprų garsą.

    Detektorius turi skystųjų kristalų ekraną, kuriame matosi nustatymai ir išvedama informacija apie surastą daiktą, valdymas - mygtukų pagalba, jokių mechaninių reguliatorių šiame detektoriuje nėra. Įjungimo metu ekrane užsidega visi simboliai  patikrinimui, taigi, jei perkate naudotą prietaisą, tai yra viena iš ekrano patikrinimo procedūrų. Darbo metu tamsūs yra aktyvūs ekrano elementai. Detektorius turi minimalų reikalingiausių reguliavimų rinkinį, taip pat ir 5 programas, kas yra ne kas kitas, o tam tikras metalų diskriminacijos (nepageidaujamų metalų eliminavimo) rinkinys. Visos programos gali būti pritaikomos pagal ieškotojo poreikius, eliminuojant arba pridedant tam tikrus segmentus, tai daroma arba su reguliatoriumi "Discrim" "+" ir "-" stumdant kursorių ir pasiekus reikiamą segmentą paspaudžiant "Elim" mygtuką, arba mostelėjus rite virš nepageidaujamo metalinio objekto iškart paspaudžiant "Elim" mygtuką, nepageidaujamas segmentas užges, suradus metalinį daiktą, kuris papuls į šį segmentą detektorius neskleis signalo, nors kursorius ir sustos ties šiuo segmentu. Tačiau išjungus prietaisą ir vėl įjungus, 4 programos sugrįžta į gamyklinius nustatymus, tik programa "Custom" lieka tokia, kaip prieš išjungimą, taigi tai yra vartotojui skirta programa su atmintimi, todėl jei norite, kad diskriminacijos nustatymai išliktų, naudokite šį režimą. Mano patarimas - jei tik leidžia galimybės, nenaudokite programų, nes bet koks bandymas diskriminuoti tam tikrą segmentą sumažina bendrą detektoriaus jautrumą, ypač šalia diskriminuoto esantiems segmentams. Realus lauko bandymas parodė, kad ta pati moneta (5 sovietinės kapeikos), užkasta smėlyje, su programa "Coins" buvo rodoma 5 cm sekliau, nei režime "All metal" - visi metalai, kas reiškia ne ką kitą, o diskriminacijos nenaudojimą. Šis detektorius metalus skirsto į 12 segmentų, tai yra gana nemažai, tačiau garsų tėra 3 - geležis skamba žemu tonu, spalvoti metalai - aukštesniu, o kai kurios monetos girdisi ištemptu aukštesniu tonu - "belltone". Diskriminacija nėra stipriausia šio detektoriaus pusė, bet vėlgi negalima norėti iš šio prietaiso per daug. Garsai apie radinio dydį ir gylį nieko nepasako, šis detektorius tiesiog "iššauna" garsą ir parodo diskriminacijos skalėje koks metalas tai gali būti. Gylis rodomas ekrane, tiesa coliais, teks perskaičiuoti 1 colis apytiksliai yra 2.5 cm. Reikia nepamiršti, kad šis parodymas yra rekomendacinio pobūdžio standartinio dydžio monetai, jei surastas daiktas yra didesnis arba mažesnis, gylio parodymas nebus teisingas.

    Jautrumas šiame detektoriuje daugumos ieškotojų nustatomas tokiu principu - maksimum, atimant vieną arba 2 padalas, priklausomai ar girdimi klaidingi signalai ar ne. Kaip ir minėjau straipsnio pradžioje, jautrumas, t.y. maksimalus išgaunamas gylis priklauso ir nuo pasirinkto režimo, kitaip vadinamo programa, jei pasirinksite režimą "Coins", t.y. "Monetos" nemažai mūsų kraštuose surandamų smulkių biloninių monetų papuls į nepageidaujamą ruožą, taigi teoriškai norėdami rasti monetas (naudodami programą "COINS"), dalį monetų prarasite, todėl rekomenduoju naudoti "All metal" režimą - triukšmo bus daugiau, bet ir radinių skaičius džiugins labiau.

    Detektorius dirba dinaminiu režimu, t.y. tam, kad jis veiktų korektiškai, reikalingas pastovus ritės judinimas, bet dirbdant šiuo režimu yra sunkiau nustatyti kur tiksliai guli radinys, todėl Ace 250 turi ir statinį režimą, kitaip dar vadinamą Pinpoint, tam yra atskiras mygtukas, tiesa šis režimas veikia tol, kol laikote paspaustą šį mygtuką. Naudojimas labai paprastas - lėtai judinant ritę virš apytikslės radinio vietos klausomasi garso ir žiūrima į ekraną, kuo stipresnis signalas ir kuo daugiau signalo stiprumo stulpelyje segmentų, tuo arčiau ritės centro yra radinys. Šiame ieškiklyje statinis režimas neturi diskriminacijos.

    Detektorius maitinamas 4 vnt. AA tipo baterijomis, kurios komplektuojamos kartu su ieškikliu, smulkmena, tačiau maloni - dauguma konkurentų net brangesnių prietaisų neturi pridedamų baterijų. Baterijas rekomenduoju naudoti Alkaline tipo, ieškiklis dirbs stabiliai o ir kišenės baterijų pirkimas stipriai neištuštins, nes vieno kokybiškų baterijų komplekto užtenka 3-4 išvažiavimams, gerą kainos ir kokybės santykį turi "Varta" baterijos, bet puikiai dirba ir "Duracell", Energizer". Jei dirbama ypač intensyviai, galima įsigyti komplektą LR6 tipo akumuliatorių, bet jų talpa turėtų būti virš 2000mAh ir geriau Ni-Mh, nei Ni-Cd, be abejo reikės įsigyti ir kroviklį, pageidautina su kiekvieno akumuliatoriaus atskiru krovimu ir temperatūros ir laiko kontrole. Šis detektorius su akumuliatoriais dirba stabiliai, problemų nebuvo pastebėta.

Šio prietaiso gedimų procentas yra ypač mažas, vis tik Garrett yra viena seniausių metalo detektorių gamintojų ir žino kaip nebrangiai pagaminti kokybišką ieškiklį, per 10 metų buvo parduotas įspūdingas šių ieškiklių skaičius, todėl ir išmanančių yra tikrai daug, todėl patarimo ar bet kokios informacijos pilnas internetas visomis kalbomis, įskaitant ir mūsų nedidelę šalį. Tiesa reikia vengti pirkimų iš nežinomų pardavėjų, nes pasitaiko Garrett padirbtų kopijų. Jei ieškote nebrangaus prietaiso gerai metalų paieškos pradžiai, Ace 250 turėtų būti Nr 1 pasirinkimo sąraše, nors galite surasti ir pigesnių mažai žinomų gamintojų prietaisų arba brangesnių, dailiau surinktų prietaisų, kurie laukuose nuveiks ne ką daugiau už Ace 250.

   

Tesora parašyta Tesora


Susijusios su straipsniu prekės

GARRETT ACE 250

GARRETT ACE 250

Garrett Ace 250Gerai žinomas, nes labai seniai gaminamas pradedančiųjų metalo detektorius.  &..

260.00€ Be mokesčių: 214.88€

Susiję straipsniai

Kokį metalo detektorių rinktis?
Kiekvienas, susidomėjęs metalų paieškos hobiu užduoda sau tokį klausimą - "kokį detektorių pasirinkti?"Tai normalus klausimas renkantis bet kokią prekę. Gyvename išmaniųjų technologijų laikais, taigi google - visagalis, imate kompiuterį ir manote, kad po pusvalandžio naršymo tiksliai žinosite ko jums reikia. Deja, po pusvalandžio ar net po kelių valandų ar net savaičių naršymo šis klausimas pasidaro dar neaiškesnis, nes puslapiai mirga negirdėtais terminais, ieškikliai kainuoja nuo vos kelių šimtų iki keliolikos ar net keliasdešimt tūkstančių dolerių.  Taigi, kaip lengviau išsirinkti sau ..
1 šio straipsnio komentarai - žiūrėti komentarus
Metalo detektorių pardavėjai - kur įsigyti
Paskutiniu metu kaip grybams po lietaus dygstant įvairios paskirties internetinėms parduotuvėms, iškilo poreikis šiek tiek apžvelgti šią temą iš mūsų, metalo ieškiklių naudotojų, pozicijos. Gyvename laisvoje šalyje, kur galioja laisvi ekonomikos dėsniai, kiekvienas klientas turėdamas didesnį pasirinkimą tikisi, kad konkurencija padarys savo, t.y. dėl konkurencijos prekę galės įsigyti pigiau. Ši taisyklė galioja perkant plataus vartojimo prekes, kur nereikia daug žinių ir patirties. Tada klientas tikrai gali pasirenkti pigiausią jį domininačią prekę. Šiuo metu yra keletas šaltinių, kur galima į..
0 šio straipsnio komentarai - žiūrėti komentarus
Baterijos ar akumuliatoriai
Metalo detektoriai, kaip ir bet kokie elektroniniai prietaisai naudoja vienokį ar kitokį maitinimo šaltinį. Įsigyjant metalo detektorių komplekte gali būti įvairių tipų baterijos, kai kurie pigesnieji ieškikliai neturi komplekte jokių baterijų, paprastai brangesnieji gali turėti ir akumuliatorius. Taigi kas geriau - baterijos ar akumuliatoriai ir kada ir kokius maitinimo šaltinius rinktis?Dauguma metalo detektorių naudoja AA tipo baterijas, liaudyje vadinamas "pirštukais", tai labai plačiau naudojamos baterijos ir jų įsigyti nesunku net atokiausiose Lietuvos vietose, taigi didelės bėdos nebus,..
1 šio straipsnio komentarai - žiūrėti komentarus
Nebrangus, bet rimtas pinpointeris
Buvo laikas, kai paieškas keliaudavome su bet kokiu metalo detektoriumi, niekas jų neskirstė, nei kam jie skirti, nei kokios jų galimybės, buvo ieškotojų, kurie keliese įsigydavo prietaisą ir ieškodavo pamainomis. Turinčių antrą metalo detektorių buvo vienetai, o apie tokius daiktus kaip pinpointeris niekas net nekalbėjo. Tačiau laikai keitėsi, daugelis ieškotojų atsirinko, kas jiems tinka, atsirado supratimas apie tikslią konkretaus metalo detektoriaus paskirtį, taip pat atsirado ir poreikis greitai ir tiksliai surasti, kur guli jau surastas metalinis radinys, tai puikiai atlieka nedidelis ra..
0 šio straipsnio komentarai - žiūrėti komentarus

3 Komentarai "Garrett Ace 250 apžvalga"

Tomis 01.08.2017
Iki afrikos nedasikasi,bet visumoj labai geras daiktas.atsizvelgiant i radybas usu patenkintas. Atsakyti į šį komentarą
Vyts 07.09.2016
As tai nusivyliau maniau jims giliau na bet kaina atitinka kokybe Atsakyti į šį komentarą
aidas 27.07.2015
kas turit si prietaisa atsiliepimai nuomones Atsakyti į šį komentarą
Rodoma nuo 1 iki 3 iš 3 (1 puslapių)

Rašyti komentarą

Jūsų vardas:
 
Prašome įvesti žemiau esantį kodą:
 
Jūsų komentaras:
Pastaba: HTML is not translated!